Ders Videoları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Bal Sineği Kitap Özeti

Bal Sineği Kitap Özeti Aydın Arıt’ın oyunu (1965/66) • Yaşlı ve ünlü bir ruh hekimi, eski hastası olan genç karısıyla balaylarını geçirmek için bir otel odasına kapanır. Otelin acemi muslukçusu, düşledikleri tatlı dakikaları tatsızlığa çevirmiştir. Adam birtakım davranış ve sözlerle doktorun ilgisini kendi üzerine çeker, sonra da içilen şampanyalarla yaşlı adamın sarhoş olup yatağa serilmesi …

Bal Sineği Kitap Özeti

Aydın Arıt’ın oyunu (1965/66)

• Yaşlı ve ünlü bir ruh hekimi, eski hastası olan genç karısıyla balaylarını geçirmek için bir otel odasına kapanır. Otelin acemi muslukçusu, düşledikleri tatlı dakikaları tatsızlığa çevirmiştir. Adam birtakım davranış ve sözlerle doktorun ilgisini kendi üzerine çeker, sonra da içilen şampanyalarla yaşlı adamın sarhoş olup yatağa serilmesi üzerine kadına saldırmaya yeltenir.
Sapıklığın üçlü bir “Ortada Sıçan” oyununa dönüştüğü gösteride, kişiler kendilerini bu tür davranışlara iteleyen iç bunalımlarını ortaya dökerler. Testeresini eline alan muslukçunun, doktorun mu yoksa musluk vanasının mı başını keseceği belli olmadan oyun sona erer.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!