Ders Videoları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Ülker Köksal Besleme Oyunu

Ülker Köksal Besleme Oyunu Ülker Köksal’ın oyunu (1975) • Sultan Kız’ın anası birisine kaçmış, sonunda kötü yola düşmüştür; babası yeniden evlenmek için Sultan’ı bir eve satar. Boğaz tokluğuna hizmetçi olduğu bu evde Sultan sadece evin oğlu Selim’den yakınlık görür. Evin hanımı, kocası tarafından terkedilmiş huysuz bir kadındır; kıza eziyet eder. Apartman kapıcısı Hüseyin, Sultan’a göz …

Ülker Köksal Besleme Oyunu

Ülker Köksal’ın oyunu (1975)

• Sultan Kız’ın anası birisine kaçmış, sonunda kötü yola düşmüştür; babası yeniden evlenmek için Sultan’ı bir eve satar. Boğaz tokluğuna hizmetçi olduğu bu evde Sultan sadece evin oğlu Selim’den yakınlık görür.
Evin hanımı, kocası tarafından terkedilmiş huysuz bir kadındır; kıza eziyet eder. Apartman kapıcısı Hüseyin, Sultan’a göz koymuştur; Sultan bir gün evden kovulunca Kapıcı Hüseyin onu imam nikahıyla karısı Bedriye’nin üstüne kuma alır. Karnındaki yavrusu doğunca ilerde belki mutlu olacak Sultan, Hüseyin’den yediği bir dayak sonunda çocuğunu ve bir daha çocuk sahibi olma umudunu yitirmiş, kayıplara karışır. • Devlet tiyatrolarında oynanmış, basılmamış oyunun konusu Seçkin Cılızoğlu’nun yazısından alındı (Milliyet Sanat dergisi, 6 Kasım 1978).

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!